1994 yılında Kayapa sanayi Bölgesinde 5500m2 kapalı alanda kurulan POLTEKS; önceleri Kauçuk ve Poliüretan Esaslı Makine parçaları üretmekte idi. Daha sonra Kauçuk ve poliüretan esaslı silindir ve dökümlü parçalar üretmeye başlamıştır.

Talaşlı imalat yeteneğiyle müşterilerine 1500mm çapına ve 8000mm boyuna kadar metal silindir üretme yeteneğine sahip firmamız, aynı şekilde bu silindirleri müşterilerimizin isteğine göre kauçuk veya poliüretan ile kaplayabilmektedir. Laboratuar ve ar-ge yeteneğiyle müşterilerin çalışma ortamına özel formüller geliştirerek müşterilerimize çözüm ortağı oluyoruz.
Daima ileriye dönük projelere imza atan POLTEKS, Türk Tekstil ve Makine Sanayinde yaşanan gelişmeler doğrultusunda 2001 yılında Bursa’daki tesislerine; Silindir Esaslı Tekstil Makineleri imalatı yapmaktadır.
Makine fabrikasında %100 yerli üretim olan Kalender makineleri, Pad Batch Boya Makineleri, Sıkma Fuları, Laminasyon Fuları, Gofraj Makineleri, Jigger ve Tüp Baskı makineleri üretmektedir. 6m boya sahip makineler üretebilmekteyiz.
Firmamız Talaşlı imalat, Kauçuk ve Poliüretan Parça imalatı, Otomotiv süspansiyon takozu, makine imalatı konusunda tecrübeli çalışanları ve teknolojik makine parkuruyla Türk Tekstil Makineleri sanayinde yerini almıştır. Polteks, Makinelerinin bütün parçalarını kendi üretim tesislerinde üretebilme yeteneğine sahiptir. Metal ve Sac parçalar için talaşlı imalat, merdane grubu parçalar için de Kauçuk Sarım ve Poliüretan Döküm hatlarımız mevcuttur.

Hızlı ve dinamik yapısı sayesinde hızla büyüyen firmamız Avrupa pazarındaki yerini almak için 2004 yılında Romanya’da kardeş firmamız Oyal POLTEKS SRL’yi müşterilerinin hizmetine sunmuştur.

POLTEKS grup şirketlerinden en genci olan AutoPOL, Otomotiv sanayisine poliüretan süspansiyon takozu üretmektedir. Poliüretan ve Vulkollan ürün çeşitleriyle müşterilerine özel formül üretebilme, özel kalıp üretebilme yeteneğine sahip firmamız, yeni üretim hattıyla otomotiv ana sanayilerine hizmet vermektedir. Teknolojik Poliüretan Laboratuarıyla müşterilerinin istediği aşınma, çekme, ömür, performans vb. tüm testleri yapabilmektedir. Aslında 12 yıldır after marketlere üretim yapan firmamız artan talebi karşılamak üzere özel bir üretim tesisi kurup ana sanayilerle çalışmaya başlamıştır.

Türk Otomotiv Sanayisinde de yerini alan AutoPOL, Poliüretan süspansiyon takozları üretmektedir. Vulkollan ürünüyle de Bayer’in  lisanslı firmalarından biri olarak müşterilerine özel hizmet sunmaktadır. TS 16949 Kalite yönetim sistemiyle müşterilerine “önce kalite” sloganıyla üretim yapmaktadır.
Hiç hız kesmeden sektördeki ve dünyadaki yenilikleri takip eden firmamız 2008 yılında da Orta Asya Pazarına hızlı cevap verebilmek için kardeş firmamız SUPERROLL’u Özbekistan’da müşterilerimizin hizmetine sunmuştur.

Şimdilerde 7500m2’lik kapalı alanda hizmet vere POLTEKS Grup şirketlerinin Ar-Ge  ve geliştirme Merkezi Bursa’daki tesislerimizdedir. Oyal Polteks ve Super Roll firmalarının hamurları ve özel formülleri POLTEKS Bursa tesislerinde hazırlanıp gönderilmektedir.
POLTEKS Grup şirketleri, Almanya, Fransa, Romanya, Brezilya, İran, Irak, Mısır, Hindistan, Suriye, Özbekistan, Kazakistan, Rusya vb. birçok Avrupa ,Amerika ve Asya ülkelerine ihracat yaparak Türk Sanayisine hizmet vermenin gururunu yaşamaktadır.

 

polteks

polteks